Vyhlásenie - 2 %

Vyhlasene_o_poukazani_podielu_zaplatenej_dane_z_prijmov(1).pdf

Pomôžte nám svojím rozhodnutím o zaslaní  2%

pre Občianske združenie Škola deťom vo Verešvári​

Občianske združenie Škola deťom vo Verešvári si Vás dovoľuje touto cestou osloviť so žiadosťou na poukázanie 2% z Vašich zaplatených daní ako príspevok pre našu ZŠ s MŠ. Tento spôsob Vás priamo finančne nezaťaží a naša škole tieto finančné prostriedky použije na zveľadenie areálu školy, skvalitnenie školských a mimoškolských aktivít našich detí a žiakov.

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15. 02. 2023 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň za rok 2022.
    2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane (v časti VII. ŽIADOSŤ O VYSTAVENIE POTVRDENIA o zaplatení dane na účely § 50 zákona)
    3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásene o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov.
    5. Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30. 04. 2023 na daňový úrad podľa Vášho bydliska, prípadne odovzdajte v škole a my tlačivá za Vás odovzdáme na daňovom úrade.

Podávate si daňové priznanie sami?

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 €.
  3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania).

Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno alebo názov:

Škola deťom vo Verešvári

Identifikačné číslo (IČO):

52349489

1. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31. 03. 2023) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

• Základná škola s materskou školou, Osloboditeľov 9, Červeník
    Osloboditeľov 9